Ryan Garcia fél menet alatt győzött, merevre ütötte Fonseca-t

Fotó: Ryan Garcia – PuzzlePix Fotóügynökség

A WBC könnyűsúlyú Silver bajnok Ryan Garcia (20-0; 17 KO) ismét egy gyors győzelmen van túl. Mindössze fél menet, vagyis még annyi sem kellett a győzelemhez, mert a nicaraguai Francisco Fonseca (25-3-2; 19 KO) 1 perc 16 másodperc után már a padlóra került Garcia bal horgától. A fiatal Garcia rendkívül tehetséges és rendkívül gyors, de eddig nem került igazán komoly versenyhelyzetbe. A mostani ellenfele korábban kétszer is volt világbajnoki kihívó nagypehelysúlyban. Egyszer Gervonta Davis ellen, egyszer pedig Tevin Farmer ellen, bár mindkétszer kikapott, de ilyen gyorsan és könnyen még a „Tank” sem tudta legyőzni, mint tegnap este Garcia.

Ryan Garcia mindössze 21 éves, de már 20 győzelem – 0 vereség a mérlege, ebből 17 KO-s győzelem. Nagyon szeretne már világbajnoki címért küzdeni és talán idén sor is kerül rá, Gervonta Davis-t és Devin Haney-t akarja. Előbb azonban valószínűleg a korábbi pehely-, nagypehely- és könnyűsúlyú világbajnok Jorge Linares (47-5; 29 KO) lesz a következő, Oscar De La Hoya szerint már júliusban. Ezen a gálán Linares is szorítóba lépett, ő a negyedik menetben győzött KO-val Carlos Morales ellen.