„Mexikói legendák párbaja”: Julio Cesar Chavez Sr. újra ringbe lép

Fotó: Julio Cesar Chavez Sr. – PuzzlePix Fotóügynökség

A mexikói bokszlegenda Julio Cesar Chavez Sr. 2005-ben lépett utoljára hivatalos profi mérkőzésen szorítóba, de visszavonulása óta több bemutató meccset is elvállalt. Legutóbb épp tavaly novemberben, hogy pénzt gyűjtsenek a korábbi világbajnok José Luis Castillo fiának, Christian Castillo-nak a gyógykezelésére, aki egy sparring során sérült meg. Ellenfele pedig egy szintén egykori világbajnok Jorge „Travieso” Arce volt. A meccs, ahogy említettük jótékony célú, háromszor két perces menetekből álló bemutató meccsnek indult, de a végére kicsit „eldurvult”. A két legenda úgy belelendült, hogy a harmadik menet végén a bíró alig tudta leállítani a küzdelmet. A közönség nagyon élvezte a műsort, aminek most úgy tűnik folytatása is lesz.

Arce rosszul viselte, hogy bár hivatalos győztest nem hirdettek, de a rajongók szerint az 58 éves Chavez megverte őt. Ezért a meccs után a közösségi médián keresztül többször is beszólogatott, üzengetett a legendának, szóba hozva Chavez fiatalkori alkohol- és drogproblémáit. Arce állítja, hogy tiszteletből hagyta, hogy Chavez legyen a jobb a meccsen, de legközelebb nem fogja. Chavez-nek sem kell több, megígérte, hogy móresre és tiszteletre tanítja 17 évvel fiatalabb honfitársát. Így egy visszavágóra is sor kerül, aminek már a dátumát is bejelentették. Február 28-án rendezik meg a „Mexikói legendák párbaja” elnevezésű meccset, vélhetően hasonló szabályokkal, mint az első meccsen, tehát 3×2 perc, fejvédőben. A novemberi jótékonysági meccs is parázs hangulatú volt, de a februári visszavágón ezt minden bizonnyal fokozni fogják, mert már dühből lépnek szorítóba.

Érdemes megnézni az első meccset, hogy milyen tűzzel tud még ennyi idősen is bunyózni Chavez: