Garcia és O’Sullivan is győzelemmel indította a hétvégét

A fiatal Ryan Garcia (15-0; 13 KO) túl van élete tizenötödik profi mérkőzésén. Az ő előzetes elvárásaihoz képest ugyan nehezebben győzte le ellenfelét, de így is egyhangú pontozással (99-91; 99-91; 99-91) verte a Puerto Rico-i Jayson Velezt (26-5-1; 18 KO). Garcia a mérkőzés előtt azt nyilatkozta, hogy legkésőbb a negyedik menetben lefogja zárni a mérkőzést, a kiütés most nem sikerült, Velez keményebb ellenfél volt, mint gondolta. Garcia jó pár hibát vétett, főleg a védekezésben, de így is egyértelműen verte Velezt. A gyorskezű Garcia sok, erőteljes ütést bevitt ellenfelének, de a kiütéshez kevés volt, viszont az állóképessége nagyon jó volt, még a 10. menetben is frissen bunyózott. Ez volt az első olyan 10 menetes mérkőzés Garcia pályafutásában ami végig ment Garcia maga is elmondta, hogy köszöni Veleznek ezt a mérkőzést, mert sokat tanult belőle. Győzelmével megszerezte a NABF és a WBO NABO nagypehelysúlyú címét.

Gary „Spike” O’Sullivan (28-2; 20 KO) a harmadik menetben TKO-val verte ellenfelét Berlin Abreu-t (14-2; 11 KO). A Puero Rico-i származású, amerikai bunyós már 18 hónapja nem lépett ringbe és ez látszott is rajta, valamint elmondta, hogy nem sikerült megfelelően felkészülnie a mérkőzésre. A harmadik menetben a mérkőzésvezető le is vont egy pontot Abreu-tól, mert kiköpte a fogvédőjét, hogy egy kicsit levegőhöz jusson. Abreu nem bírta az ír O’Sullivan nyomását és feladta a küzdelmet. A negyedik menet kezdete előtt fogta magát és visszasétált az öltözőjébe. O’Sullivan elmondta, hogy ez a mérkőzés nem éppen úgy alakult, amire számított, de természetesen örül a győzelemnek. Reméli, hogy még az ősszel visszatérhet Amerikába bunyózni, talán éppen Canelo ellen a Mexikói nemzeti ünnepen.