Pár percig világbajnoknak mondhatta magát Martinez, majd Edwards visszakapta az övét

Fotó: Charlie Edwards – Julio Cesar Martinez – PuzzlePix Fotóügynökség

Tegnap este Londonban a Lomachenko – Campbell meccs mellett még egy világbajnoki címmeccset tartottak. A WBC légsúlyú világbajnok Charlie Edwards (15-1; 6 KO) és a mexikói Julio Cesar Martinez Aguilar (14-1; 11 KO) csapott össze.

A meccs igen izgalmasnak ígérkezett, ez már az első másodpercekben látszott. Martinez-en látszott, hogy győzni jött és mindent elkövet majd a győzelemért, de kicsit túlzásba vitte. A mexikói agresszívan ment előre, de a harmadik menetben kicsit elvitte a hév és amikor egy fejre mért ütéssel megrendítette a címvédőt annyira belelendült, hogy még akkor sem hagyta abba az ütéseket, amikor Edwards már a padlón térdelt. Ezzel a szabálytalansággal pedig megfosztotta magát a világbajnoki címtől a mexikói.

Bár pár percig bajnoknak érezhette magát Martinez. Mert először kihirdették, hogy ő a WBC új világbajnoka, majd mégis No contest-re változtatták az eredményt a szabálytalanság miatt. Így maradt Edwards a világbajnok, viszont minél hamarabb sort kell keríteni egy visszavágóra.