Golovkin KO-s győzelemmel tért vissza

Fotó: Gennady Golovkin – Steve Rolls – PuzzlePix Fotóügynökség

Nagyjából kilenc hónap telt el Gennady Golovkin (39-1-1; 35 KO) első profi veresége óta, azóta pedig nem láttuk szorítóba lépni. Azóta csatlakozott a DAZN-hoz és edzőt is váltott, a tegnap éjszakai meccsére már Johnaton Banks készítette fel. Azt nyilván mindenki tudja, hogy a korábbi középsúlyú világbajnok mérlegében egy vereség és egy döntetlen szerepel a számos győzelme mellett, ezeket pedig a Saul „Canelo” Alvarez ellen vívott csatákban szerezte. GGG számára a legfontosabb, hogy sor kerüljön a harmadik Canelo elleni meccsre, előbb azonban a kanadai Steve Rolls (19-1; 10 KO) volt soron.

Golovkin könnyedén vette az akadályt a New York-i Madison Square Garden-ben, a negyedik menetben egy balhoroggal kiütötte Rolls-t és ezzel megszerezte 39. győzelmét (35 KO). A pontozóbíróknál is vezetett a kazah mielőtt padlóra küldte Rolls-t. Bár győzött a kazah, de az előzetesen ígért változtatásokat még nem nagyon lehetett látni a bunyójában. Új edzője elégedett volt vele, de elmondta, hogy van még min dolgozniuk és kell is, ha GGG szeptemberben ismét Canelo-val akar bunyózni. Golovkin a győzelme után természetesen megint kihívta riválisát egy harmadik csatára és biztos benne, hogy szeptemberben ez meg is valósul.