A nehézsúlyú Alexander Povetkin Cardiffban bizonyíthat március 31-én

Alexander Povetkin

A március 31-én tartott Joshua – Parker címegyesítő meccs mellett lesz még egy nehézsúlyú összecsapás Cardiffban. Ezen a gálán fog megmérkőzni az orosz Alexander Povetkin (33-1,23 KO) és az angol David Price (22-4; 18 KO). A tét a WBA Interkontinentális nehézsúlyú öve és WBO nemzetközi nehézsúlyú öve, amik jelenleg az orosz ökölvívónál vannak. A 2004-es olimpiai aranyérmes Povetkin, 2016-ban két alkalommal is pozitív doppingtesztet produkált, ennek következtében a Deontay Wilder és a Bermane Stiverne elleni küzdelmet is törölni kellett. A WBC határozatlan időre eltiltotta és jelentős pénzbüntetést is kapott. Azóta az orosz kétszer bunyózott 2017-ben és mindkét mérkőzését megnyerte. A kiváló mérleggel rendelkező Povetkin azonban, a negatív doppingtesztek ellenére kénytelen bizonyítani a világ számára.

Angol ellenfele, Price is természetesen felemlegette Povetkin korábbi pozitív tesztjét és elmondta reméli, hogy a „tiszta” Povetkin ellen küzdhet majd. Dmitrij Ivanov, Povetkin menedzsere elmondta, hogy az orosz bunyós minden szükséges ellenőrzésen részt vett és mindegyik mintája negatív volt. Szerinte Price csak fél Povetkintől, mert ez előtt még soha nem volt ilyen komoly ellenfele. Povetkin utolsó ellenfele az a Christian Hammer volt, aki korábban megverte Price-ot. Az orosz szerint attól, hogy ő legyőzte Hammert, Hammer pedig Price-ot még nem jelent semmit. Price-nak nagy ütőereje van és a nehézsúlyban elég akár egy jól betalált ütés is a győzelemhez. Azonban Price kondija nem tart sokáig, a harmadik-negyedik menet körül már nehezen kap levegőt és ezt kell kihasználni. Jelenleg Povetkin a WBA szervezetnél Joshua kötelező kihívója. Ez az angliai mérkőzés arra is szolgál, hogy bemutassák az oroszt a brit közönségnek még az esetleges Joshua elleni mérkőzés előtt. Povetkin még sosem bunyózott Angliában, így nem is túl ismert a szigetországban.