Donaire ismét világbajnok lett, Taylor megvédte övét

Fotó: Nonito Donaire – PuzzlePix Fotóügynökség

Tegnap este Glasgow-ban két WBSS negyeddöntőt is tartottak, egyet harmatsúlyban, egyet pedig kisváltósúlyban. Az est főmérkőzésén a kisváltósúlyú WBC Silver övet birtokló Josh Taylor (14-0; 12 KO) lépet szorítóba az amerikai Ryan Martin (22-1; 12 KO) ellen. A hazaiak kedvence, Taylor irányította végig a mérkőzést, a hetedik menetben földre is küldte az amerikait. Martin tarkóütést reklamált, a bíró pedig rászámolás nélkül leléptette, pedig nem úgy tűnt, mint aki ne tudná folytatni a mérkőzést. Így TKO-s győzelemmel zárta az estét Taylor, Martin pedig elszenvedte első vereségét. Ezzel Taylor megőrizte veretlenségét és WBC Silver övét is, a következő fordulóban pedig akár világbajnoki címet is szerezhet, mert az IBF világbajnok Ivan Baranchyk-kal fog találkozni.

A gála másik WBSS mérkőzésén a harmatsúlyú WBA (Super) világbajnok Ryan Burnett (19-1; 9 KO) lépett szorítóba a filippínó sztár Nonito Donaire ellen. A meccs tétje a WBA öve és a WBC Gyémánt öve volt, valamint a továbbjutás az elődöntőbe, ahol a győztes egy újabb világbajnoki címet gyűjthet be. A meccs sajnálatos módon egy sérülés miatt szakadt félbe, a címvédő Burnett a negyedik menetben derék/hát sérülés szenvedett, ami miatt az ötödik menetre már nem tudott kiállni. A sérülésig egyébként Burnett bizonyult jobbnak, gyorsabb és pontosabb volt, mint legendás ellenfele. Aztán a negyedik utolsó percében egy ütésindítása közben valószínűleg meghúzódhatott a dereka, emiatt térdre is rogyott és számolni kellett rá. Ezután még felállt és folytatni tudta a küzdelmet az észak-ír, kitartott a menet végéig, de a következő menetre már nem tudott kiállni. Így Nonito Donaire lett a WBA (Super) új harmatsúlyú világbajnoka és ő küzdhet meg Zolani Tete-vel a WBSS következő fordulójában, ahol akár a WBO világbajnoki címét is megszerezheti.

Ryan Burnett – Nonito Donaire mérkőzés: 2:18:30-tól

Josh Taylor – Ryan Martin mérkőzés: 3:10:45-től