Beterbiev kiütéssel védte meg a címét Chicago-ban

Fotó: Callum Johnson – Artur Beterbiev – PuzzlePix Fotóügynökség

Tegnap este a chicagoi Wintrust Arénában csapott össze az orosz Artur Beterbiev és az angol Callum Johnson az IBF félnehézsúlyú világbajnoki övéért. Az orosz világbajnok Beterbiev (13-0; 13 KO) tavaly novemberben lépett utoljára szorítóba, akkor szerezte meg az üresen álló IBF félnehézsúlyú világbajnoki címet Enrico Koelling ellenében. Azóta nem volt alkalma a címvédésre, mert egész egyszerűen nem találtak neki ellenfelet, aki ki állt volna vele. Az idáig veretlen Callum Johnson (17-1; 12 KO) volt, aki be merte vállalni a meccset az orosz tank ellen, de ő sem járt szerencsével. Beterbiev a negyedik menetben ismét kiütéssel győzött, ezzel továbbra is őrzi hibátlan mérlegét és 100 %-os KO-arányát. Johnson pedig megszerezte karrierje első vereségét. Johnson-ra már az első menet végén számolni kellett, de meglepetésre a második menet közepén Beterbiev is földre került. A negyedik menet vége előtt fél perccel Johnson-ra megint számolni kellett, aki már nem tudott időben felállni így vége is lett a mérkőzésnek.

A nehézsúlyú Jarrell Miller (22-0-1; 19 KO) is szorítóba lépett tegnap este, ellenfele a lengyel veterán bunyós Tomasz Adamek (53-6; 31 KO) volt. Adamek korábban félnehézsúlyban és cirkálósúlyban is szerzett világbajnoki címet, de nehézsúlyban már nem termett annyi babér neki. Ellenfele, Miller pedig most jutott el oda, hogy világbajnoki címmeccset szeretne kiharcolni magának, elsősorban az angol világbajnok Anthony Joshua-t szemelte ki magának. Miller több, mint tíz évvel fiatalabb és 40 (!) kilóval nehezebb, mint Adamek. Nem is tudott Adamek mit kezdeni Miller-el a második menetben kiütéssel szenvedett vereséget az amerikai óriástól.